Aparaty ortodontyczne

Wiadomo, że każdy z nas marzy o idealnym uśmiechu. Niestety nie we wszystkich przypadkach tak jest. Często nie dbamy o swoje zęby lub po prostu mamy wadę zgryzu. Jednakże na krzywe zęby jest lekarstwo – aparat ortodontyczny, który wyprostuje zęby. Aby mieć proste zęby najpierw należy udać się do ortodonty, który dopasuje odpowiedni aparat, który wyprostuje zęby. Jednakże przed nałożeniem aparatu ortodontycznego należy umówić się na wizytę do stomatologa [http://dentysta-stomatolog.com/szczecin,1.html], który wyleczy wszystkie chore zęby. Czasami zdarza się tak, że trzeba usunąć jakiś zdrowy ząb, aby móc nałożyć aparat ortodontyczny. Jeśli wszystko będzie w porządku ortodonta przystąpi do zakładania aparatu. Cały zabieg nie trwa dłużej niż godzinę i jest oczywiście całkowicie bezbolesny. Nosząc aparat ortodontyczny należy zwracać uwagę na to co się je. Powinniśmy wówczas unikać twardych przekąsek (jabłek) i potraw, które mogłyby przylepić się do aparatu ortodontycznego.

Ile zatem może kosztować leczenie ortodontyczne? Łatwo można to samemu oszacować. Samo wyleczenie zębów przez dentystę w Szczecinie to niemałe pieniądze, no chyba, że mamy tylko mały ubytek i na tym koniec. Następnie już samo leczenie ortodontyczne też sporo kosztuje, bo NFZ refunduje tylko leczenie zębów dzieci do 12 roku życia. Ceny aparatów ortodontycznych wahają się od 1000 do 10 000 tys. zł. Natomiast jeśli zdecydujemy się na zakup ruchomego aparatu to jego zakup to koszt 500 złotych. Oprócz tego podczas każdej wizyty kontrolnej u ortodonty konieczna jest wymiana niektórych elementów aparatu, co oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami. Za leczenie, które wykonywane jest w prywatnej klinice stomatologicznej pacjenci zapłacą jeszcze więcej.

Pamiętajmy o tym, że leczenie wady zgryzu nie polega tylko i wyłącznie na usuwaniu defektów kosmetycznych. Wada zgryzu pogarsza jakość mowy, może być także źródłem złego samopoczucia, a nawet stanów bólowych. Właśnie z tych względów nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty, który z pewnością podpowie nam w jaki sposób możemy uporać się z mało interesującym uśmiechem, a wszystko przez to, że zęby są krzywe, mają kamień i inne ubytki. Jeśli chcesz, aby Twój uśmiech był piękny i nieskazitelny koniecznie już dziś umów się na wizytę do ortodonty, który zajmie się odpowiednio Twoimi zębami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>