W pogoni za pięknem

Ludzie potrafią uzależnić się od wszystkiego. Od papierosów, narkotyków kawy czy herbaty. Co jednak ciekawe potrafią się też uzależnić od bycia pięknym. Jak mówi dentysta w Gorzowie Wielkopolskim ludzie coraz częściej uzależniają się od bycia pięknym, a więc od medycyny estetycznej. Co nie dziwi, w tej grupie jest więcej kobiet, które zgłaszają się do gabinetu dentystycznego w Gorzowie Wielkopolskim (dentysta-stomatolog.com > Gorzów), aby ten poprawił im uśmiech jeszcze bardziej.

A niekiedy uśmiech jest już tak biały i pięknie wyprofilowany że nie da się już nic zrobić. I wtedy pacjentka wpada w depresję. Uzależnienie od poprawiania urody to jedna z najgroźniejszych chorób ostatnich lat. Pacjenci nie zdają sobie sprawy, że niekiedy już po prostu nie ma co poprawiać. Stomatolog w Gorzowie Wielkopolskim ukazuje, że wtedy pacjenci przechodzą od dentystów do chirurgów. Jednocześnie wpadając w uzależnienie i z pięknej kobiety lub przystojnego mężczyzny przemieniają się w żywe potwory, które z wyglądu nie przypominają tej samej ładnej, naturalnej osoby co kiedyś. Pacjenci muszą znaleźć złoty środek między zaakceptowaniem felerów swojej urody, a poprawianiem wyglądu. Nie każdy defekt trzeba poprawiać, jeśli nie zagraża życiu. Wybielanie zębów po raz setny z kolei zamiast zrobić je idealnymi może sprawić, iż zaczną się psuć i pacjentowi dopiero wtedy przybędzie poważny problem zagrażający normalnemu funkcjonowaniu. Dlatego warto sto razy zastanowić się nim się pójdzie do dentysty z malutkim defektem, który nam się nie podoba. Bo tylko wydamy niepotrzebnie fundusze, które można przeznaczyć na coś innego, a efekt może być mizerny. Wszak nie każdy defekt, po naprawieniu go będzie wyglądał ładnie. Czasami warto zaakceptować siebie i niedostatki swojej urody, ponieważ niektóre mogą wyglądać naprawdę pozytywnie. Nikt przecież nie narzekał na diastemę na zębach Bridget Bardot, kiedy ta występowała w wielu firmach. Czasami taka charakterystyczna rzecz, może sprawić że odmieni nam się życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>