Wyszczuplające salony urody

Obecnie w Polsce panuje moda na szczupłą sylwetkę. Nie ma co się oszukiwać, ten trend był zawsze aktualny. Jednak na przestrzeni ostatnich kilku lat zyskał on na znaczeniu. Jest to spowodowane swego rodzaju narzutem mediów, portali społecznościowych oraz sławnych osób czy celebrytów. Obserwując fanpage sławnych osób i artystów bardzo często spotyka się zdjęcia z siłowni czy CrossFitu. Z racji ogromnej popularności Facebooka czy Instagrama, ma to duże oddziaływanie na osoby, które chcą wyglądać tak samo lub prowadzić podobny styl życia.

Jak więc zrzucić zbędne kilogramy? Czy proces chudnięcia to tylko dieta i ćwiczenia? Nic bardziej mylnego. Kuracje odchudzające zapewniają również salony urody. Jednym z takich jest Instytut Zdrowia i Urody – Yasumi znajdujący się w Krakowie przy ul. Głowackiego 24. Oferuje on kompleksową pomoc w odchudzaniu. Należy jednak pamiętać, że terapie odchudzające powinny się wzajemnie uzupełniać i łączyć. Nie można stawiać tylko na zabiegi oferowanie w salonach urody. Na początku należy zastosować się do odpowiedniej diety i ćwiczeń. Nie należy jednak przesadzać w odchudzaniu, gdyż może odbić się to na naszym zdrowiu i spowodować efekt jojo.

Istnieje szereg zabiegów oferowanych w krakowskich salonach medycyny estetycznej. W miejscach tych znajdują się urządzenia takie jak platformy wibracyjne. Pod wpływem silnych wibracji pobudzają one mięśnie do spalania nadmiernej tkanki tłuszczowej. Bez wysiłku fizycznego modelowane są mięśnie, zwiększa się forma fizyczna oraz ogranicza się tendencja do tworzenia cellulitu. Wystarczy około 20 minut dziennie, aby zauważyć efekty. Jednak to nie jest wszystko. Bardzo popularnym zabiegiem jest elektrostymulacja. Polega ona na tym, że elektryczne impulsy przenikają do skóry aż do tkanki tłuszczowej, dzięki czemu pobudzane jest krążenie oraz zwiększenie szybkości przemiany materii. Bardzo skuteczny jest też masaż urządzeniem z okrągłymi głowicami, które likwidują cellulit poprawiając jędrność i koloryt skóry.

Nowością na polskim rynku salonów kosmetycznych jest ultradźwiękowa liposukcja. Polega ona na likwidowaniu tkanki tłuszczowej, dzięki zastosowaniu fal o bardzo niskich częstotliwościach. Dużą zaletą tego typu urządzeń jest to, że możemy działać na nie miejscowo. Kiedy mamy problem tylko i wyłącznie z nadmiarem tłuszczu na brzuchu, tam właśnie kierujemy urządzenie. W diecie i ogólnych ćwiczeniach szczupleje całe ciało, co niekoniecznie jest dobrym efektem, ponieważ w miarę chudnięcia pożądanej części ciała, te inne tracą na wyglądzie i jędrności.

W przypadku zabiegów ujędrniających i wyszczuplających, ceny uzależnione są od ich rodzaju oraz od czasu trwania. Przeważnie pakiety dzieli się na 15, 30 lub 45 minut. Im dłużej, tym lepsze efekty – tego chyba nie trzeba mówić. Zabiegi takie jak liposukcja ultradźwiękowa to koszt od 250 do 360 złotych. Zaleca się aby zabiegi były powtarzane kilkukrotnie. Wiąże się to z kosztami. Jednak w porównaniu do bolesnych zabiegów chirurgicznych jest to dobra alternatywa. Potrzebna jest jedynie silna wola, cierpliwość oraz koncentracja na programie chudnięcia. Nie można niczego bagatelizować. Tylko konsekwentne i systematyczne ćwiczenia, dieta oraz zabiegi w salonach urody mogą dać gwarancję stuprocentowego zadowolenia. Należy pamiętać, że mogą dać efekt, ale nie muszą. Wszystko zależy od uwarunkowań i tendencji naszego organizmu. Trzeba być pewnym czy przyczyną nadmiernego tycia nie jest stan chorobowy. Wtedy należy przede wszystkim zadbać o swoje zdrowie, które jest wartością nadrzędną.

3 komentarzy

 1. Pani Dora

  Ciekawe, czy takie zabiegi faktycznie działają. Jakoś trudno mi uwierzyć, że można schudnąć nie ćwicząc, ani nie stosując diety.

  Odpowiedz
 2. Ania

  Ja też w to nie wierzę – nie ma po prostu możliwości, żeby nic nie robić i chudnąć, a już na pewno nie pomogą w tym jakieś zabiegi. Trzeba ćwiczyć i zdrowo się odżywiać – to jest sposób na szczupłą sylwetkę.

  Odpowiedz
 3. Dagmara82

  Takie zabiegi mogą być pomocne, ale nie można wierzyć w to, że zdziałają cuda bez racjonalnego odżywiania się i ćwiczeń.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>